SK ŠPANIELKA ŘEPY

Vítáme Vás na stránkách volejbalového oddílu SK Španielka Řepy

Volejbalový klub Španielka Řepy byl založen v roce 1999. Za osm let své existence si vydobyl pověst velkého a úspěšného klubu. Za mnohými úspěchy a oceněními stojí jednak profesionální přístup, kvalifikovanost i obětavost trenérů i asistentů, jednak podpora vedení ZŠ Jana Wericha a sponzorů a jednak pyramidová koncepce oddílu.
Základnu této pyramidy tvoří družstva přípravek, do kterých mohou chodit dívky od 8 let. První křest ohněm dívky vyzkouší již v družstvech mladších žákyň, které již hrají nejvyšší pražské i republikové soutěže. V družstvech starších žákyň mají dívky možnost srovnání s nejlepšími družstvy v republice. V kadetské i juniorské kategorii mohou dívky hrát buď pražské soutěže, nebo mají možnost prostřednictvím extraligové soutěže nakouknout do vrcholového sportu, který je vstupní branou k reprezentaci ČR. Výkonnostní i vrcholová úroveň dorosteneckých i dospělých družstev je na vrcholu této pyramidy.
Jestliže v žákovských, dorosteneckých i dospělých kategoriích nemají dívky takovou výkonnost, aby mohly hrát nejvyšší soutěže, máme pro ně připravena B i C družstva, která hrají nižší soutěže a kde mohou najít uplatnění. Cílem našeho klubu není proto jenom výchova a příprava volejbalistek k metám nejvyšším, ale i sportovní uplatnění pro co nejširší část veřejnosti.