Jdi na obsah Jdi na menu

Kvalifikace Pražského přeboru kadetek

16. 12. 2008

KVALIFIKACE PRAŽSKÉHO PŘEBORU KADETEK – 5.10. 2008

Tuto neděli nás čekal vstup do pražského přeboru kadetek v podobě úvodních kvalifikačních bojů a následné rozřazení družstev do jednotlivých lig. Letos se do této soutěže přihlásilo pouze devět týmů, takže se letos bude bojovat jen ve dvou ligách (první 5 družstev, druhá 4 družstva). Naším cílem bylo kvalifikovat se do 1.ligy a zaručit tak našim hráčkám i pro další kolo co nejkvalitnější soupeře. Sestavu jsme dnes z daleka neměli takovou, jakou by jsme si před- stavovali, nicméně jsme věřili, že to na postup bude stačit. Ani naši soupeři však rozhodně nebyli slabí. V naší skupině nás postupně čekal náš tradiční soupeř Ekogymnázium, dále pak Střešovice a Kometa „C“. V prvních dvou duelech naše hráčky podaly velmi dobrý výkon a v obou případech jsme zaslouženě zvítězili, byť „jen“ 2:1.
Měli jsme tedy na kontě dvě výhry se silnými soupeři, před sebou poslední utkání s průměrnou Kometou „C“ a tedy zaděláno na postup, ke kterému nám v tomto posledním duelu stačilo uhrát jeden set. Tento zápas nám však vůbec nevyšel, navíc v jeho průběhu musela kvůli bolestem zad odstoupit naše nejlepší blokařka Tereza Antmannová a výsledkem byla naše nečekaná prohra 0:2. Tím jsme se připravili o přímý postup do 1. ligy a museli o něj ještě bojovat v dodatečné baráži. V té nás čekal třetí v pořadí z druhé skupiny, a sice celek SAVO. Bohužel ani toto utkání jsme v oslabené sestavě nezvládli. Holky sice bojovaly, ale na více jak jeden vyhraný set to nestačilo a zaslouženě jsme prohráli 1:2. Mezi elitní pětici se nám tedy postoupit nakonec nepodařilo a budeme se muset o to pokusit v příštím kole ve 2. lize.