Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. kolo pražského přeboru kadetek

16. 12. 2008


3. KOLO PRAŽSKÉHO PŘEBORU KADETEK (1.LIGA) – 7.12. 2008

Dnešní první prosincovou neděli nás čekalo měření sil s těmi nejlepšími celky v letošní 1.lize kadetek, které pro nás bylo zároveň letos premiérové. K dispozici jsme měli díky velké marodce opět minimum hráček, konkrétně pouze šest, zato však poměrně velké herní síly. Věřili jsme proto, že pokud nedojde k nějakému nešťastnému zranění, můžeme dnes rozhodně uspět a minimálně se udržet, což byl samozřejmě i hlavní cíl.
Hned v úvodním utkání nás čekalo SAVO, které nás v kvalifikaci zastavilo v postupu do této elitní pětice a překvapivě si zde velice dobře vede. Jeho umístění v předchozích dvou kolech na třetím, respektive druhém místě, hovoří naprosto za vše. Nicméně jsme byli přesvědčeni, že na tohoto soupeře rozhodně máme a navíc jsme mu chtěli oplatit tu porážku z kvalifikace. Samotné utkání začalo velice vyrovnaně, postupem doby jsme však měli čím dál více ze hry a velice trpělivým a soustředěným výkonem jsme soupeře celkem jasně přehráli ve dvou setech. To bylo na úvod velice důležité, navíc jsme měli i z předvedené hry našich hráček velmi dobrý pocit.
Ve druhém duelu nám stála v cestě Kometa“C“, tedy další tým, který nás v kvalifikaci porazil. I na tohoto soupeře jsme si však věřili a i jemu chtěli zmíněnou porážku oplatit. V úvodní sadě jsme celek Komety jasně přehráli a vypadalo to, že vše je na velmi dobré cestě. Ve druhém setu se však najednou našim hráčkám přestalo dařit, začaly vytvářet velké množství nevynucených chyb, hráčky soupeře se chytly a set dospěl až do vypjaté koncovky. V ní měla dva setboly nejdříve Kometa za stavu 22:24, poté se nám podařilo stav otočit a připravit si mečbol 25:24. Za tohoto stavu nás potkala obrovská smůla, když míč od soupeře jasně směřující do autu nešťastně otečovala naše zadní blokařka. Tento moment naše hráčky bohužel psychicky poznamenal a prohráli jsme nakonec nejen tuto sadu, ale bohužel i celé utkání 1:2. Díky předchozí výhře se SAVEM v poměru 2:0 se ale pořád nejednalo o žádnou tragédii a stále jsme byli ve hře.
Do třetího měření sil jsme nastupovali opět proti Kometě, tentokráte však „B“ týmu. V tomto zápase jsme si chtěli spravit chuť z předchozího duelu a vyhrát. Naše hráčky však v tomto utkání naprosto odešly, částečně na nich ležela ještě ta nešťastná porážka z předchozího utkání a z části se již přihlásila i fyzická únava. Podlehli jsme jasně 0:2 a z naší strany to bylo především jedno velké trápení. Ze třech odehraných utkání jsme tedy měli jednu výhru, dvě porážky a pokud jsme se chtěli udržet, museli jsme v posledním utkání proti Kobylisím, které dosud v celé soutěži ještě neprohrály, uhrát alespoň set. Sice jsme byli přesvědčeni o tom, že i na tohoto soupeře rozhodně máme, upřímně ale řečeno, s ohledem na momentální rozpoložení našich hráček jsme v momentální úspěch moc nevěřili.
Po kratší přestávce jsme tedy šli do tohoto těžkého existenčního zápasu a již při rozcvičení bylo vidět, že naše hráčky jsou na soupeře zdravě nahecované a i se snad oklepávají z předchozí únavy. Těsně před zahájením samotného utkání jsme hráčkám sdělili nezbytné taktické pokyny, které bylo potřeba dodržet, pokud jsme chtěli uspět. Co se dělo na hřišti od úvodního míče, se dá jen těžko popsat. Naše hráčky na soupeře jak se říká doslova vlítly, soupeřkám nepovolily naprosto nic a úvodní sadu proměnily v exhibici drtivým vítězstvím 25:11. Toto čekal asi jen málo kdo a bylo otázkou, zda to našim hráčkám vydrží. Ve druhém dějství náš téměř bezchybný výkon pokračoval, ale i soupeř se postupně oklepal a svou hru zlepšoval. Do vedení jsme však celek Kobylis nepustili, výsledek si až do konce uhlídaly a po fantastickém výkonu z říše snů jsme zaslouženě 2:0 zvítězili. Tento výsledek nakonec neznamenal jen jistou záchranu, ale v konečném účtování nás dokonce katapultoval až na 2.místo. Nakonec tedy skvělý výsledek, ve který jsme ani na začátku dnešního turnaje nedoufali. Celé dnešní šestici hráček patří obrovské díky a za dnešní výkon a nasazení si zaslouží naprosté absolutorium. Jednu hráčku bych chtěl ale za její dnešní výkon zvlášť vyzdvihnout, a to je blokařka Tereza Antmannová, která kromě své výborné hry dnes skvěle plnila taktické pokyny, což zejména v klíčovém utkání s Kobylisama bylo rozhodujícím faktorem celého našeho dnešního úspěchu.
Máme tedy za sebou premiérové vystoupení v 1.lize pražského přeboru kadetek, které mimo jiné ukázalo, že ta letošní pětice elitních týmů je naprosto vyrovnaná a každý může porazit každého. Dokonce ani celek Kobylis není neporazitelný,pokud s tímto pocitem soupeř nehraje. To jsme dnes ostatním názorně předvedli. Spíše mám malinko strach, jestli u našich hráček nezačíná vznikat komplex jménem Kometa Praha. V letošní soutěži jsme totiž toto družstvo měli již dvakrát téměř na lopatkách, přesto jsme ale v obou případech nakonec podlehli. Rozhodně se na tento problém blíže zaměříme a do dalšího kola 1.ligy kadetek toto musíme úspěšně „pořešit“.

JIŘÍ JANEČEK – asistent hlavního trenéra