1. liga juniorek Španielka - Havlíčkův Brod

26. 1. 2009

1. liga juniorek (1.kolo-II.část) – 18.1.2009
SK ŠPANIELKA ŘEPY – TJ JISKRA HAVLÍČKÚV BROD 0:3 a 1:3

Máme za sebou první dvojzápas druhé části naší soutěže,na jejímž konci se rozhodne o našem osudu udržení či sestupu. Jak známo, v závěru první části naším celkem zmítala obrovská marodka a byli jsme rádi ,že je před námi herní přestávka, během které budeme mít čas dát se konečně zdravotně do pořádku. To se v rámci možností také povedlo a před dnešními duely jsme měli k dispozici všechny klíčové hráčky. Náš dnešní soupeř se nachází na špici tabulky naší skupiny a proto jsme ještě dnes neměli co ztratit, mohli jsme jen získat. I když výsledky obou utkání mohou na první pohled vypovídat o jejich jasném průběhu, zase tak úplně tomu nebylo. Herně jsme se soupeři určitě vyrovnali, o osudu prvního utkání rozhodl náš horší příjem a vytvoření většího počtu nevynucených chyb. Ve druhém měření sil se náš výkon určitě ještě zlepšil, se soupeřem jsme poměrně drželi krok, bohužel na rozdíl od nás však soupeř v prvních dvou sadách téměř vůbec nechyboval a tím v nich i zvítězil. Ve třetím dějství se karta otočila a tuto hru jsme také rozhodli ve svůj prospěch. I v úvodu čtvrtého setu to vypadalo, že by jsme mohli v našem výkonu z předešlé hry pokračovat a utkání ještě zdramatizovat. Byl to však bohužel opravdu jen dojem, od stavu 4:2 přišel z naší strany totální zkrat a od té doby už jsme jen přihlíželi hře soupeře a bez jakéhokoli odporu mu povolili dojít si pro jasné vítězství v této sadě i celém utkání. I když zejména toho druhého utkání je škoda, myslím si, že celkově jsme špatný výkon dnes rozhodně nepodali a naše hra se od posledních utkání v závěru loňské první části rozhodně zlepšila. Budeme to však muset potvrdit již za týden v dalším kole, kdy zajíždíme do Třebíče a pokud chceme pomýšlet na udržení v této soutěži, musíme bezpodmínečně minimálně jednou zvítězit. Držme tedy palce, ať se nám to podaří.