Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. liga juniorek Klatovy - Španielka

9. 11. 2008

V tomto kole nás čekal soupeř, který se pohybuje spolu s námi na dně tabulky, a proto bylo naším cílem minimálně jednou vyhrát. Při absenci naší kapitánky a nejlepší hráčky Denisy (výron kotníku), jsme však věděli, že splnit tento úkol bude velice těžké. Úvod prvního utkání také tomu plně nasvědčoval a v první sadě nás soupeř jasně přehrál. Ve druhém a třetím setu však došlo u našich hráček až k neuvěřitelnému hernímu zlepšení, soupeř najednou na naší hru neměl recept a zaslouženě jsme tak otočili stav zápasu na 2:1. Ve čtvrté řadě však na naše hráčky dopadlo veliké sebeuspokojení a tuto hru svým soupeřkám doslova darovaly. Ke slovu tak musel přijít tie-break, který byl od začátku až do konce naprosto vyrovnaný a neuvěřitelně dramatický. Nakonec se to pověstné štěstíčko pověsilo na naší stranu, když jsme nejdříve odvrátily dva matchbally soupeře a poté hned ten náš první využili. Po šťastném prvním duelu jsme se chtěli pokusit potrápit soupeře i ve druhém utkání. Na našich hráčkách ale byla až příliš patrná především psychická únava z předešlého utkání a vzhledem k naší uzoučké sestavě ses tím dalo těžko něco dělat. I přes to jsme se ale se soupeřem drželi krok a prvé dvě sady prohráli až v koncovce. Naděje svitla po šťastně vyhrané třetí sadě, i v té čtvrté jsme totiž od začátku poměrně dlouho vedli a doufali, že bychom to mohli zlomit. Bohužel to ale naše hráčky už nezvládly, vedení neudržely a prohrály tak 1:3 na sety. Těžko ale naším hráčkám něco vyčítat, zejména za první zápas s výjimkou prvního setu zaslouží absolutorium. Na Klatovské palubovce tentokrát ze sebe vydaly naprosto vše a vzhledem k naší úzké a oslabené sestavě je jedno vítězství obrovským výsledkem. Závěrem bych chtěl všem hráčkám za předvedený výkon v obou zápasech moc poděkovat a jen doufám, že v našich zlepšených výkonech z poslední doby budeme i nadále pokračovat!